Pro rodiče

Na této stránce naleznete všechny důležité informace jako co nosit s sebou na schůzky či jiné akce, jaké věci se hodí pořídit si na tábor a další zajímavosti

Co budete potřebovat?

Na schůzku:

• tužka nebo jiné pisadlo
  • šátek
  • uzlák: kulatá šňůrka na vázání uzlů, dlouhá 1-1,5 m, nejlepší je paracord
  • skautská či světluškovská stezka
  • deník A5 nejlépe s tvrdými deskami
  • KPZ: krabička první i poslední záchrany, co do ní patří najdeš například na wikipedii
  • přezůvky (můžou zůstávat v klubovně), svačinu a pití
  • rouška, malá desinfekce

Na jednodenní výlet:

• tužka
  • KPZ
  • deník
  • uzlák
  • šátek
  • kapesník
  • kapesní nůž
  • pláštěnku
  • skautskou či světluškovskou stezku
  • svačinu a pití na celý den
  • jízdenky dle domluvy
  • rouška, malá desinfekce

Na vícedenní výpravu:

• věci na jednodenní výlet
  • karimatka a spacák
  • osobní hygiena
  • čelovka nebo baterka
  • oblečení dle počasí do budovy i ven
  • léky (pokud nějaké bereš), kopii kartičky pojišťovny
  • peníze a jídlo dle domluvy

Vše si vždy sbalte do jediného velkého batohu, který si samy ponesete na zádech do místa, kde budeme přespávat.

Tábor

Vybavení na tábor se vcelku moc neliší od potřeb na vícedenní výpravu. Detailní seznam věcí na tábor posíláme společně s přihláškou zhruba v březnu, pokud si holky mají vzít něco speciálního do celotáborové hry, upozorníme na to dopředu.

Důležité je hlavně mít dostatečně veliký batoh (kolem 50 litrů) správně padnoucí na záda. Kromě toho se hodí kvalitní spacák (vhodný délkou i hřejivostí), karimatka, čelovka a ešus. Především skautky čekají puťáky a přespávání pod širákem, které jsou bez vhodného vybavení náročné.